Loto Polonia - Rezultate si cum sa joci pentru a castiga

Loto Polonia este de departe cea mai indragita si populara forma de loterie internationala la care iubitorii de jocuri de noroc aleg sa parieze, de aceea am ales sa vin in ajutorul si sa pun la dispozitia lor  rezultatele de la cele doua extrageri ce au loc zilnic.

Data / OraNumere Extrase
22.09.2023 15:00
22.09.2023 15:00
1
2
10
17
18
23
30
32
40
44
50
56
57
58
59
65
66
75
77
80
21.09.2023 23:00
21.09.2023 23:00
6
9
18
25
42
44
46
47
49
55
59
60
61
62
66
68
72
78
79
80
21.09.2023 15:00
21.09.2023 15:00
4
5
7
8
9
10
18
20
25
30
36
47
48
65
67
69
74
75
76
78
20.09.2023 23:00
20.09.2023 23:00
5
7
16
17
18
21
23
29
32
46
47
49
51
53
58
60
65
68
70
74
20.09.2023 15:00
20.09.2023 15:00
1
4
5
18
25
28
36
40
46
48
50
51
58
62
63
66
67
70
75
76
19.09.2023 23:00
19.09.2023 23:00
3
4
8
9
12
17
21
23
26
28
29
30
36
38
39
48
53
59
72
78
19.09.2023 15:00
19.09.2023 15:00
1
7
10
11
14
16
17
18
24
28
30
36
37
42
45
52
53
68
74
75
18.09.2023 23:00
18.09.2023 23:00
4
7
11
14
17
18
21
22
28
29
32
42
45
48
49
50
53
56
68
78
18.09.2023 15:00
18.09.2023 15:00
5
7
13
20
29
30
31
36
37
38
43
44
46
47
50
51
52
53
57
58
17.09.2023 23:00
17.09.2023 23:00
4
5
8
11
12
19
20
21
26
30
33
36
37
38
40
50
63
65
70
74
17.09.2023 15:00
17.09.2023 15:00
3
4
6
7
9
10
15
17
20
30
36
38
43
52
55
60
63
67
69
77
16.09.2023 23:00
16.09.2023 23:00
5
12
13
16
20
21
33
36
39
47
51
56
58
66
70
72
73
74
77
80

Ce este Loto Polonia?

Loto Polonia este unul dintre cele mai jucate forme de loterie internationala de pe teritoriul Romaniei, in care sunt extrase 20 de numere dintr-un total de 80. Extragerile au loc zilnic, de doua ori pe zi, la orele 15:00 si 23:00.

Loto Polonia mai este cunoscut si sub numele de Polonia Multi, Polonia Multi 1 & Multi 2 sau Loto Polonia 20/80.

Loto Polonia Multi este o loterie asemanatoare cu Grecia Kino, Slovacia Keno, SUA Washington Daily Keno 20/80 si Ungaria Keno, la care se extrag 20 dintr-un total de 80 de numere.

Unde pot juca Loto Polonia Multi?

La fel ca si in cazul Grecia Kino, Loto Polonia Multi se poate juca in doua moduri, din punct de vedere al locatiei:

  • O poti face fie in fiecare agentie stradala de pariuri sportive. Marea majoritate a acestor case de pariuri au in oferta lor de pariere si Loto Polonia.
  • Fie intr-un mod relaxant, de pe propriul dispozitiv mobil, calculator sau laptop, din orice zona a Romaniei si nu numai.

Loto Polonia online Superbet

Daca doresti sa pariezi pe cele mai mari cote de pe piata pentru Loto Polonia, atunci Superbet este casinoul care iti poate oferii aceasta oportunitate, avand de departe cele mai atragatoare si satisfacatoare cote de pe piata.

Pe un bilet de pariere pentru Loto Polonia Multi, la Superbet puteti adauga pana la 16 numere pe bilet. Sistemul maxim de combinatii putand fii de 8 numere din 16.

Superbet Loto Polonia

Un lucru foarte important pe care il au cei de la Superbet este reprezentat de datele statistice pe care acestia le au afisate pe pagina de unde se selecteaza numerele pe care doresti sa le pariezi. In aceasta sectiune puteti sa gasiti urmatoarele date statistice:

  • Cele mai rare 5 numere extrase
  • Cele mai dese 5 numere extrase
  • Perechea de numere cel mai des extrasa
  • Trioul cel mai des extras
  • Perechea consecutiva cel mai des extrasa
  • Trioul conesctiv cel mai des extras
  • Numarul de aparitii al unui numar
  • Runde fara aparitii a unui numar

Miza minima ce se poateparia pe un biletla Polonia multi 1 si 2 este de un leu, iar castigul maxim poate sa atinga valoarea de 1.000.000 RON.

logo superbet

Bonus la depunere: 1200 Lei + 300 Rotiri gratuite

Betano Loto Polonia

Betano Loto Polonia

Loto Polonia Multi puteti juca si la cazinoul online Betano, care are a doua cea mai mare oferta de cote de pe piata in ceea ce priveste aceasta loterie internationala.

Spre deosebire de Superbet, la Betano puteti adauga bilete loto polonia cu un total de 15 numere, avand cote foarte apropiate ca si valoare.

Ca si in cazul celor de la Superbet, Betano a ales sa puna la dispozitia jucatorilor o sectiune cu date statistice ce sunt realizate pe vaza a ultimelor 100 de rezultate de la Loto Polonia Multi 20/80. In sectiunea de date statistice veti gasi urmatoarele informatii:

  • cele mai calde 5 numere extrase
  • cele mai reci 5 numere
  • informatii despre 4 perechi de numere extrase in mod frecvent
  • informatii despre 4 perechi consecutive de numere extrase in mod frecvent

Miza minima pe care o puteti plasa pe un bilet loto polonia jucat la Betano este de 1 leu, iar castigul maxim pe care il puteti castiga este de 300.000 RON.

Logo betano

Bonus la depunere: 100% pana la 1000 RON

Loto Polonia Winner

O alta casa de pariuri pe care o recomandam atunci cand vine vorba de pariat pe loteria internationala Polonia Multi, este Winner, cea care are cote asemanatoare cu cele pe care le ofera cei de la Betano.

Un mare dezavantaj pe care il au cei de la Winner consta in faptul ca nu are o rubrica speciala care sa fie dedicata statisticilor pe numere extrase, asa cum au concurenti lor de pe piata, precum Superbet si Betano.

Winner Loto Polonia

La fel ca si in cazul celoralate doua cazinouri despre care am scris mai sus, la Winner puteti sa pariati miza minima de 1 leu pe bilet, iar castigul maxim este  de 150.000 RON.

V-am atasat si o imagine cu sectiunea de joaca pentru Loto Polonia 20/80, astfel incat sa va acomodati cu pagina de selectare si pariere a numerelor.

Logo Winner

Bonus la depunere: Bonus pana la 2200 Lei + 680 Rotiri gratuite 

Loto Polonia Multi 1 si 2 Maxbet

Un alt casino online pe care il recomandam atunci cand vine vorba de a juca bilete la Loto Polonia Multi 1 si 2 este cel de la Maxbet.

Acestia au cote asemanatoare cu cele oferite de Betano si Winner, in plus de asta pagina dedicata pentru Polonia Multi 1 si 2 este extrem de asemanatoare cu cea de pe Betano.

Loto Polonia Maxbet

Maxbet ofera date statistice despre numerele extrase la Loto Polonia Multi:

  • Cele mai des extrase 5 numere
  • Cele mai rar 5 numere extrase
  • 4 cele mai extrase perechi de numere
  • 4 cele mai extrase perechi de numere consecutive

La Maxbet poti paria minim 1 leu pentru un bilet de la Polonia Multi, iar castigul maxim pe care poti sa-l obtii este de 100.000 RON, mult mai mic in comparatie cu Betano si mai ales cu Superbet. Poti paria pana la un maxim de 15 numere pe bilet.

Logo maxbet

Bonus la depunere: Cod: MAXBET200 – Bonus 200% pana la 1800 RON

Netbet Loto Polonia

Netbet este un alt cazino pe care noi il recomandam pentru parierea pe Multi Polonia 20/80. Acestia au cote asemanatoare cu rivalii lor de pe piata, cota minima pentru un numar fiind tot de 3,90, iar cota maxima pe care acestia o ofera pentru nimerirea a 8 numere din tot atatea pariate este de 150.000.

Loto Polonia Netbet

Din pacate Netbet nu are o sectiune special dedicata pentru statisticile pentru numerele extrase in rundele precedente. Consideram ca aceasta rubrica ar fi foarte utila jucatorilor de Polonia Multi 1 & 2.

Miza minima pe care o puteti paria pe un bilet la Multi Polonia 20/80 este de 1 leu, iar castigul maxim pe care il puteti obtine in urma unui bilet norocos este de 50.000 RON, reprezentand astfel cel mai mic castig de pe piata la o vloare maxima a biletului.

Puteti selecta pana la 15 numere pe un bilet.

logo netbet

Bonus la depunere: Pana la 5000 RON + 650 Rotiri gratuite

Loto Polonia 20/80 Mozzart Bet

Un alt cazino pe care il recomandam atunci cand vine vorba de pariere la Loto Polonia 20/80 este cel de la Mozzart. Chiar daca au o cota minima de 3.75 pentru un numar castigaro si o cota de doar 125.000 pentru 8 numere iesite din 8, consideram ca merita sa pariati la Mozzart fiind printre putinele cazinouri ce ofera posibilitatea de a paria pe loteria internationala din Polonia.

Mozzart Loto Polonia

Ne bucura foarte mult faptul ca cei de la Mozzart au rubrica speciala dedicata statisticilor pe numerele extrase de la Loto Polonia 1 & 2, unde putem gasi informatii despre:

  • Cele mai rare doua numere extrase
  • Cele mai dese doua numere extrase
  • Cele mai rare trei numere extrase
  • Cele mai dese trei numere extrase
  • Cele mai rare cinci numere extrase
  • Cele mai dese cinci numere extrase

Toate aceste statistici sunt facute pe baza a ultimelor 3200 de runde de extragere loto polonia.

Miza minima ce poate fi pariata la Mozzart Bet este de 1 leu pe bilet, iar castigul maxim pe care il poti obtine poate ajunge pana la suma de 250.000 RON.

Poti plasa pana la 15 numere pe un bilet de Multi Polonia.

logo mozzart

200 ROTIRI & BONUS 100% PANA LA 2023 RON

Cod Promotional: MZZ100

Loto Polonia Luck Cazino

Un alt operator de jocuri de noroc la care puteti paria la Loto Polonia online este cel de la Luck Cazino. Acest cazino are sectiunea de pariere pe aceasta loterie foarte asemanatoare cu a celor de la Netbet, doar ca la Luck cota primita pentru un singur numar este mai mare, mai exact de 3,83.

Loto Polonia Luck

La Luck Cazino vei gasi o statistica cu privire la numerele care au fost extrase in ultimele runde de pariere de la Polonia Multi 20/80. In aceasta statistica vei gasi:

  • Cele mai rare 5 numere extrase
  • Cele mai dese 5 numere extrase
  • Cele mai dese extrase 5 perechi de numere
  • Cele mai dese extrase 5 perechi de numere consecutive

Poti paria pana la un maxim de 15 numere pe bilet. Miza minima de pariere este ca si in cazul celoralte casinouri online, de 1 leu pe bilet. Iar suma maxima pe care o poti castiga nu poate fi mai mare de 50.000 la fel ca si in cazul celor de la Netbet.

Logo Luck Casino Grecia Kino

Bonus la depunere: Bonus pana la 5000 RON + 500 Pariu Gratuit

Loto Polonia Fortuna

Un alt cazino pe care il indragim si care ofera posibilitatea de a paria pe Loto Polonia Multi 1 & 2 este cel de la Fortuna. Din pacate cei de la Fortuna Casino au printre cele mai mici cote de pe piata, atunci cand vine vorba de Polonia Multi, cu o cota de 3,77 pentru un numar castigator.

Loto Polonia Fortuna

Din pacate cei de la Fortuna nu pun la dispozitia jucatorilor informatii cu privire la statistici pentru ultimele extrageri, asa cum fac restul cazinourilor. Din fericire la noi pe site ve-ti gasi statisticile de care aveti nevoie atunci cand alegeti sa pariati la Loto Polonia Multi.

La Fortuna puteti paria pe un numar total de 15 numere, la o miza minima de 1 RON. Castigul maxim pe care puteti sa il obtineti la Loto Polonia de la Fortuna este de 500.000 RON, reprezentand al 2-lea cel mai mare castig, dupa Superbet.

Logo Fortuna

500 Rotiri gratuite + Bonus de pana la 2000 RON

Acesta reprezinta bonusul la depunere

Casa Pariurilor Loto Polonia 20/80

Pentru iubitorii de Loto Polonia 20/80 ar fi bine sa cunoasca faptul ca si cei de la Casa Pariurilor se inscriu pe lista scurta de cazinouri online care pun la dispozitie posibilitatea de a paria pe aceasta loterie internationala. La felca si in cazul celor de la Fortuna, Casa Pariurilor au o cota de 3,77 pentru un numar castigator.

Casa Pariurilor Fortuna

Din pacate nici la Casa Pariurilor nu veti gasi sectiunea cu statisticile pentru cele mai des sau rar extrase numere, dar puteti oricand sa verificati aceste statistici la noi pe site.

Alaturi de cei de la Fortuna, la Casa Pariurilor puteti paria pe un numar total de 15 numere, la o miza minima de 1 RON. Castigul maxim pe care il puteti obtine este tot de 500.000 RON, acest amanunt fiind foarte important atunci cand joci pentru a prinde toate cele 8 numere pe care doresti sa le pariezi.

Logo Casa Pariurilor

Bonus 100% pana la 1500 RON

Acesta reprezinta bonusul la depunere

Comparatie de cote la cazinourile din Romania pentru Polonia Multi

In tabelul urmator am sa afisez toate cotele de la cazinourile licentiate in Romania pentru Polonia Multi, astfel incat sa va fie mai usor sa va alegeti operatorul de jocuri de noroc in functie de cotele oferite.

  • Superbet – Cote pe numere: 1 – 4,00; 2 – 16,5; 3 – 72; 4 – 320; 5 – 1500; 6 – 7300, 7 – 30.000; 8 – 150.000;
  • Betano – Cote pe numere: 1 – 3,90; 2 – 16; 3 – 71; 4 – 310; 5 – 1500; 6 – 7000; 7 – 30.000; 8 – 150.000;
  • Winner – Cote pe numere: 1 – 3,90; 2 – 16; 3 – 70; 4 – 310; 5 – 1500; 6 – 7000; 7 – 30.000; 8 – 150.000;
  • Maxbet – Cote pe numere: 1 – 3,90; 2 – 16; 3 – 71; 4 – 300; 5 – 1400; 6 – 6700; 7 – 26.000; 8 – 125.000;
  • Netbet – Cote pe numere: 1 – 3,90; 2 – 16; 3 – 71; 4 – 310; 5 – 1500; 6 – 7000; 7 – 30.000; 8 – 150.000;
  • Mozzart – Cote pe numere: 1 – 3,75; 2 – 14; 3 – 70; 4 – 300; 5 – 1400; 6 – 6500; 7 – 25.000; 8 – 125.000;
  • Luck – Cote pe numere: 1 – 3,83; 2 – 15,53; 3 – 70,30; 4 – 296; 5 – 1400; 6 – 6700; 7 – 26.000; 8 – 125.000;
  • eFortuna – Cote pe numere: 1 – 3,77; 2 – 15; 3 – 65; 4 – 300; 5 – 1500; 6 – 7000; 7 – 30.000; 8 – 140.000;
  • Casa Pariurilor – Cote pe numere: 1 – 3,77; 2 – 15; 3 – 65; 4 – 300; 5 – 1500; 6 – 7000; 7 – 30.000; 8 – 140.000;
  • Get’s Bet – Cote pe numere: 1 – 3,95; 2 – 16; 3 – 70; 4 – 310; 5 – 1500; 6 – 7000; 7 – 30.000; 8 – 135.000;
Cazino/Numere12345678
Superbet416,5723201500730030.000150.000
Betano3,9016713101500700030.000150.000
Winner3,9016703101500700030.000150.000
Maxbet3,9016713001400670026.000125.000
Netbet3,9016713101500700030.000150.000
Mozzart3,7514703001400650025.000125.000
Luck3,8315,5370,302961400670026.000125.000
eFortuna3,7715653001500700030.000140.000
Casa Pariurilor3,7715653001500700030.000140.000
Get's Bet3,9516703101500700030.000135.000

Cum joci online la Polonia Multi

Daca te-ai decis ca e mai comod sa joci online la Polonia Multi mai jos voi trece pasii pe care trebuie sa ii urmezi:

  • Da click pe butonul „Deschide Cont” din dreptul promotiei de la cazinoul unde doresti sa joci loto polonia;
  • De aici vei fi trimis pe site-ul cazinoului respectiv, unde va trebui sa completezi formularul de inscriere;
  • Asigura-te ca vei completa corect datele din formularul de inscriere;
  • Dupa crearea contului de jucator, cauta pe site-ul cazinoului sectiunea de incarcare a documentelor, de obicei aceasta rubrica o gazesti in sectiunea „Contul Meu”;
  • Efectueaza o depunere, poti accesa si unul dintre bonusurile cazinoului pentru a-ti mari sansele de castig;
  • Dupa ce ai efectuat depunerea tot ce ramane de facut este sa te duci la sectiunea „Loto” si sa te bucuri de experienta online Loto Polonia Multi;

Strategii utile de a castiga la Polonia Loto Multi

Ca in orice alt domeniu in care strategia este secretul succesului, acelasi lucru se aplica si pentru Polonia Loto Multi 1 si 2, asa ca ne-am gandit sa va punem la dispozitie cele mai intalnite strategii de la jucatorii profesionisti de loto.

Loto Polonia 20/80 - Strategia Martingale

Strategia se bazeaza pe dublarea mizei dupa fiecare pariu pierdut. Aceasta strategie se aplica perfect pentru o cota de minim 2, iar cum la Loto Polonia 20/80 cota pentru un numar jucat si castigat este de aproximativ 3,90, aceasta strategie poate fi jucata perfect.

Sigur putem ca in loc de a paria pe un singur numar, putem sa incercam sa jucam pe sisteme de numere, ca de exemplu 2/4 sau 3/5, astfel incat pentru o combinatie minima castigatoare sa ne dublam banii, iar daca avem norocul sa prindem 4 sau respectiv 5 numere castigatoare, profitul sa fie cu adevarat substantial.

Loto Polonia Multi - Strategia Fibbonaci

O alta strategie ce se pliaza perfect pe jocul de Loto Polonia Multi, poarta numele de Fibbonaci. In aceasta strategie miza de pariere se stabileste prin adunarea ultimelor 2 mize pariate, ca sa intelegiti mai bine voi da un exemplu.

Sa presupunem ca incepem sa pariem in sistem Fibbonaci si alegem ca miza de start suma de 5 RON:

  • Primul pariu – miza: 5 RON 

Daca pariul este necastigator, trecem la pasul 2;

  • Al II-lea pariu – miza: 5 RON

Daca si acest pariu este necastigator, trecem la pasul 3;

  • Al III-lea pariu – miza: 10 RON = valoarea primului pariu + valoarea celui de-al II-lea pariu ( 5 RON + 5 RON)

Daca si de data aceasta pierdem, trecem la pasul 4;

  • Al IV-lea pariu – miza: 15 RON = val. pariului 2 + val. pariului 3 (5 RON + 10 RON)

Daca nici de data aceasta nu am avut noroc

  • Al V-lea pas – miza: 25 RON = val. pariului 3 + val. pariului 4 (10 RON + 15 RON)

Si de aici cred ca ai inteles schema, trebuie jucata pana in momentul in care prinzi un bilet castigator. In momentul in care ai castigat un bilet, incepi sa pariezi din nou ca la primul pas, adica reincepi de la 5 RON.

Intrebari frecvente despre Loto Polonia Multi 1 & 2

Am ales sa raspund la cele mai importante intrebari legate de loteria internationala Loto Polonia, sper ca aceasta sectiune in iti fie de ajutor atunci cand o sa cauti informatii cu privire la aceasta loterie.

Ce numere au iesit la Loto Polonia?

In partea de sus a acestei pagini vei gasii informatiile despre ultimele 2 extrageri si numerele care au fost alese.

Cum se joaca la Loto Polonia Multi?

Ca si in cazul loteriei de la Grecia Kino si la Polonia Multi se extrag tot 20 de numere dintr-un total de 80. Pe biletele formate la casele de pariuri din Romania poti selecta pana la 15 sau 16 numere, asta in functie de operatorul la care alegi sa pariezi.

Cum sa castigi la Loto Polonia 20 80?

Pentru a castiga este nevoie ca numerele pe care tu le selectezi sa fie extrase la runda la care ai ales sa pariezi. Pentru a-ti creste sansele de castig este nevoie sa folosesti strategii de pariere. 

Faptul ca te vei inspira din anumite strategii nu iti garanteaza un castig garantat, dar cu siguranta iti vor creste sansele, ca in orice domeniu in care te bazezi pe o strategie.

Cu cate numere se castiga la Loto Polonia Multi?

Acesta intrebare este una relativa, depinde foarte mult de modalitatea ta de pariere. Poti sa castigi si cu un numar iesit insa si cu 15 numere, depinde foarte mult de cum alegi sa pariezi.

Cum pariez la Polonia Multi Multi?

Pentru a paria la Loto Polonia Multi Multi, mergi pe pagina operatorului online la care alegi sa pariezi si cauta sectiunea Loto, alege Multi Polonia si ti se va deschide tabla de pariere cu cele 80 de numere, ar apoi selecteaza numarul sau numerele pe care doresti sa pariezi.

Cu inseamna remize la Loto Polonia Multi?

Remiza se refera la numarul de extrageri consecutive in care numarul sau combinatia de numere nu a fost extrasa. 

La ce ora se extrage la Loto Polonia?

Extragerile Loto Polonia au loc in fiecare zi la ora 15:00 si la ora 23:00.

Cu numere ies cel mai des la Loto Polonia Multi?

Top 10 cele mai des extrase numere de la Loto Polonia pentru ultimele 10 mii de runde, sunt: 15, 20, 31, 33, 40, 42, 47, 48, 60 si 65.

Cat castigi cu 4 numere la Loto Polonia 20/80?

Daca joci 4 numere simple, fara sistem, vei primi undeva intre 300 si 320 de ori miza.

Pot juca Loto Polonia online?

Da, sunt multe casinouri online care ofera posibilitatea jucatorilor de a paria la Loto Polonia. Gasesti in cadrul articolului cele mai bune casinouri la care poti juca online la Loto Polonia Multi 1 & 2.

Cat costa o pariere la Loto Polonia?

Miza minima pe care o poti paria la Loto Polonia este de 1 RON.